יום רביעי 06 דצמבר 2023   כניסה למערכת  

השתתפות תלמידי ביה"ס משגב בתחרות ארצית והבינ"ל
רובונר - Fire-Fighting Robot Contest

מזה עשר שנים מופעלת בביה"ס משגב תוכנית חדשנית ללימודי רובוטיקה בשיתוף פעולה בין צוותי מורים ותלמידים ממגמות אלקטרוניקה ומכטרוניקה. התוכנית מציעה לתלמידים, באמצעות למידה סביב פרויקט טכנולוגי-מדעי, את האפשרות לבצע עבודת גמר בהיקף 5 יח"ל, כשהרציונל הוא להוביל את לימודי המדע והטכנולוגיה והמגמות שלהן ברמה הבינלאומית, הארצית והמקומית.

בשנה"ל תשס"א השתתפו לראשונה שני צוותים מביה"ס משגב בתחרות "רובונר 2001". המטרה: תכנון, בניה ותכנות של רובוט המסוגל להתחיל בתנועה עם הישמע אזעקה, לנוע בתוך מבנה בן ארבעה חדרים, לאתר מקור אש (נר דולק), לכבותו ולחזור לנקודת ההתחלה. התלמידים משקיעים שעות רבות מעבר לשעות הרגילות ועובדים בצוותים בהם הם מתכננים ובונים את הרובוט ומתמודדים יחד בקשיים. כל זה יוצר אוירה מיוחדת בין התלמידים, וזאת בהתאם לחזון הבית ספרי המעודד את פיתוח הדעת והחשיבה.

מאז שנת 2005, תלמידי בית הספר משגב זוכים במקומות הראשונים בתחרויות הארציות ומובילים את משגב בקדמת לימודי המדע והטכנולוגיה. כפר שבע שנים יוצאת משלחת מבית הספר המורכבת מקבוצות התלמידים, שזכו  במקומות של העשיריה הראשונה בתחרות הארצית בישראל, לייצג את מדינתנו בתחרות הבינלאומית המתקיימת כל שנה מאז 1995 ב- Trinity College ב- Hartford במדינת Connecticut בארה"ב.  בששת השנים האחרונות תלמידי משגב הצליחה לזכות ארבע  פעמים בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית ובנוסף פעמיים בתואר "אלוף העולם"(הכולל זכייה בתחרות ידע, זמן ריצה והצגת העבודה בפני שופטי התחרות).

בזמן השהייה של המשלחת בהרטפורד  התלמידים מתארחים אצל המשפחות מקרב הקהילה היהודית, ויוצרים קשר גומלין של ביקורי משפחות.  בנוסף הילדים מבקרים בבתי ספו ומציגים עבודתם וכך מחזקים את הקשרים עם יתר הקהילה.

The Trinity Fire Fighting Robot Contest: http://www.trincoll.edu/events/robot

 

 גלריית תמונות

כללי
6 תמונות

ד.נ. משגב מיקוד 20179 | דוא"ל: misgavhs@gmail.com | טלפון: 04-9801111 | פקס: 04-9800079